Z Padělského mlýna - Zlatý retrívr

- Naši psi...

BARON AUS BOBRY WALD (BARON)
. *21. 12. 2006
· HDD 0/0
· DLK 0/0
· výška 60 cm
· hnědé oko
· plnochrupý
· barva krémová

Výstavní úspěchy: 10x V1, 4x CAC, res.CAC, 3x CACIB, 2x BOB,Klubový vítěz, BOV, 2x Oblastní vítěz.

Zkoušky: OVVR I.cena, PZ I.cena, CT zk.
Je to náš nejmohutnější člen psí smečky. Vybrali jsme si tohoto psa z opakovaného krytí, tedy z potomků po našem Badym (CH. Silver Mist Rescator „U“). Pejsek je už věkem zařazen do veteránů, ale při nastupování na výstavě do tř. veteránů nás upozornili, že ještě nemáme nastupovat, že nastupují veteráni a tam nepatříme :o). Je hodně temperamentní, ale vlídným slovem zvladatelný. Když jdeme na procházku do polí, tak z něj čiší radost z pohybu i při věku skoro 11 let, přináší cokoliv, co najde v okolí. Ověření vlohových vlastností zvládl v I. ceně. Na podzim 2009 uspěl na PZ, a to pod vedením paní Evy Hromádkové. Byl hodnocen v I.ceně. Má složené CT zkoušky, kterých se zúčastnil 18.4.2009, se 100% výsledkem získaného plného počtu bodů. Byl vůbec prvním canisterapeutickým psem využívaným v Nemocnici Uherské Hradiště, také je pravidelným návštěvníkem v nemocnici TGM Hodonín a Nemocnici Kyjov, dochází do S-Centrum Hodonín, DPS, navštěvuje různé školy a školky, a to nejen na Uherskohradišťsku, ale i Hodonínsku.


V. 2010 MVP Praha- V1,CAC,CACIB a BOB


XI. 2012 MVP Praha – V1,CAC a CACIB

IN MEMORIAM

SILVER MIST RESCATOR (BADY)
. * 2.1.1999? - † 9.6.2013 (14 let a 5 měsíců)
· HDD 1/1 -. negativní
· výška 58 cm
· hnědé oko
· plnochrupý
· barva krémová
Výstavní úspěchy: junior CH SK, CH SK, CH CZ, veteran CH CZ, 21x V1, 3x CAJC, 9x CAC, 13x r.CAC, 5x r.CACIB, 2x BOB, 1x BOG, 2x Oblastní vítěz, 4x nejlepší veterán
Zkoušky:OVVR 1.cena, PZ II.cena, VZ II.cena (U), CT zk.
Bady, jak jsme na něj volali, měl klidnou, vyrovnanou a milou povahu, i v jeho vysokém věku(12 let) ještě jezdil s námi na CT návštěvy do domovů důchodců jako canisterapeutický pes. Byl u nás v rodině již 14 a půl roku, v lednu oslavil 14. narozeniny. Měl rád děti, byl velmi společenský. Stejně jako jeho matka Laika Gold (Sofinka) předával výborné lovecké vlohy.

Pejsek byl ze zahraničního krytí - matka Laika Gold je původem z Francie, otec Qajun Ares je z Finska, také šapmion.

Silver Mist Rescator předával svým potomkům lovecké vlohy, klidnou povahu a také výstavní předpoklady, které se potvrzují u štěňat z jeho krytí. Proto jsme si vybrali štěně po jeho krytí, je to náš Baron :o)(CH. Baron aus Bobry Wald).

MY MAGICIAN RESCATOR (JUSTY)
. * 01.09.1997- † 31.12.2011
· HDD 2/2 - ale máme doma jeho snímek kyčlí k nahlédnutí
· výška 61 cm
· výrazný pigment
· hnědé oko
· plnochrupý
· barva zlatá
Výstavní úspěchy: CH SK, Veterán šampion ČR, 15 x V, 5 x CAC, 4 x res.CAC, CAJC, BOB, 2 x res. CACIB
Zkoušky: OVVR
31.12.2011 navždy odešel do psího nebe

Tento pes vynikal v mládí krásnou stavbou těla a krásně tvarovanou hlavou, jeho výraz byl i ve věku čtrnácti let pořád štěněcí. Byl nejstarším psem u nás doma, 14. narozeniny oslavil - 1.9.2011. Byť měl tento jedinec HD 2/2, jsou po něm negativní jedinci. Doma jsme na něj voláli Justy (Džasty). Byl to potomek po velmi úspěšném chovném psovi – Midas Vijf v.d. Lijsterbessen.
Byl to velmi milý a oblíbený společník, který dovedl svými kousky pobavit, a to nejen doma :o)…

Málo kterému psovi se podaří zemřít tam, kde se narodil, náš Justy toto štěstí měl …

QAJUN ARES (RASTY)
. * 3.3.1995 - † 28.4.2009
· HDD 0/0
· výška 57 cm
· hnědé oko
· plnochrupý
· barva krémová
Výstavní úspěchy: Junior CH PL, CH PL, 9x V1, 8x CAC, 2x r.CAC, 4x r.CACIB, 4x BOB, 1x BIG, 4x nejlepší veterán, 1x oblastní vítěz
Zkoušky: CT zk.

Qajun Ares byl dalším pejskem v naší chovatelské stanici.
Na tohoto pejska jsme doma volali daleko jednodušším jménem než má v PP. Slyšel na jméno Rasty. I přes svůj vysoký psí věk byl velmi milý, klidný a trpělivý. V posledních dvou letech již nebyl využíván v canisterapii. Byl oblíbeným psím návštěvníkem v DD, protože věkem odpovídal obyvatelům těchto penzionů.
Jeho nejúspěšnějšího potomka máme v naší chovatelské stanici, nese jméno Silver Mist Rescator - Bady, který má za sebou velmi krásné výstavní úspěchy, ale také ověřeny lovecké vlohy po matce - Laika Gold. Původem byl Rasty z Finska. Stejně tak jako měla Sofinka, i Rasty měl u nás své místo až do konce svého psího života. . .
Zůstane navždy v našich srdcích.

Milan Doktor, Padělský Mlýn 283, 696 72 LIPOV CZ, Mapa, GSM: +420 604 968 975,
e-mail: mdoktor1(zavinac)seznam.cz, www: www.zpadelskehomlyna.cz