top of page

V roce 1997 jsme vůbec netušili, co se stane, když si pořídíme prvního pejska.
Jeli jsme si tehdy pro štěňátko zlatého retrívra. Na Vánoce jsme si přivezli domů "maličkého" osmnáctikilového chlupáčka. To bylo příčinou veškerého dalšího dění v naší rodině.
Začátky byly krušné, protože paní chovatelka se s radami nepředala. A tak jsme si vyzkoušeli všechno na vlastní kůži. Když jsme si po roce života se psem v rodině a ve třípokojovém bytě zvykli, začali jsme uvažovat o pořízení ještě jednoho pejska. Protože hlava rodiny byla zásadně proti, vyřešil se tento záměr tak, že štěně dostal tatínek k narozeninám. Tím pádem našemu Justymu (My Magician Rescator) přibyl psí kamarád Bady (Silver Mist Rescator).
V tuto dobu už jsme věděli, co jsou to výstavy psů i každodenní dlouhé procházky, aby psí kluci měli pohyb, když už bydlí s námi v družstevním bytě.
Uplynuly další dva roky našeho společného života se psy , v té době nám bylo nabídnuto, abychom se přestěhovali z našeho původního bydliště v Boršicích u Buchlovic do malé vesničky Lipov, protože se chovatelka našich pejsků stěhovala pryč. Věděli jsme, že nás na novém místě čeká hlavně spousta práce kolem domu, neváhali jsme však a na nabídku přistoupili, protože jsou tady ideální podmínky pro chov. S přestěhováním se do nového místa bydliště nám v domácnosti přibyli další dva jedinci, jedna fenečka a jeden pejsek. Protože to byli "rodiče" našeho Badyho (Silver Mist Rescator), převzali jsme je, jelikož je bývalí majitelé již nechtěli. Zůstali tak v prostředí, na které byli zvyklí a nemuseli měnit své působiště. V tomto roce, roce 2000, jsme si také požádali o zanesení naší chovatelské stanice do mezinárodního registru chovatelských stanic. Její název jsme přebrali po původním majiteli, protože ten se již chovu nevěnoval. Tak vznikla staronová chovatelská stanice z Padělského mlýna.

Nyní (březen 2021) máme doma 5 jedinců plemene zlatý retrívr a jednoho křížence teriéra z útulku. Za duhovým mostem nás čekají naši veteráni, odešli ve věku:

fenka Laika Gold  "Sofie" (12 let a 3 měsíce), CH Qajun Ares "Rasty" (14 let a 1 měsíc), CH My Magician Rescator "Justy" (14 let a 4 měsíce), Ambra z Padělského mlýna "Čejný" (11 let a 6 měsíců), Alma z Padělského mlýna "Kesí" (12 let a 5 měsíců) a Bady (14 let a 5 měsíců), Blondie z Padělského mlýna "Blondý (14 let a 10 měsíců). V letošním roce jsme se rozloučili s Baronem - CH   Baron Aus bobry Wald, který byl synem úspěšného "Badyho" (CH Silver Mist Rescator). Dožil se 14 let a dvou měsíců. V aktivních letech dělal velkou radost v CT (canisterapie) činnosti, svou povahu předával i svým potomkům.

V současné době nám dělají společnost fenky N´Oubliez Jamais "Nubi" a její dcera Fíbí a syn ze stejného vrhu Falko. Dále s námi bydlí náš Gaston, který má 3 a 1/2roku, je již uznaný chovným psem s vynikajícími zdravotními výsledky RTG a negativními genetickými testy. Nejmladší členkou smečky je Gastonova dcera Annabell z CHS od Šeříku (matka Wookie od Šeříku), která se narodila 7. ledna 2021. Nesmíme zapomenout na našeho Eddiho – křížence teriéra z útulku, jeho přesný věk neznáme, ale s námi je od jara 2017.


Tito pejsci žijí s námi doma, i když mají v domě i svou místnost upravenou pouze pro ně.  Její stěny jsou ověnčeny jejich úspěchy v podobě diplomů. Tady jsou však málo kdy :o). Většinu času tráví společně s námi. Všichni naši jedinci mají složeny canisterapeutické zkoušky a jsou využíváni v canisterapeutické praxi a tak je pro nás výhodou, že jsou zvyklí na člověčí návštěvy, …

Na Vánoce 2012 přibyl do naší psí smečky kocourek plemene Ragdoll – Iax Dominik Nekodera (Kůpr), dělá nám radost, znají ho klienti nejen v S-centru Hodonín (domov pro seniory), ale také v DPS zařízeních. V roce 2013 jsme mu ze stejné chovatelské stanice pořídili brášku jménem Kornelius Nekodera (Kony). Jsou teď dva na kočičí hry :o). Dnes už jsou z obou dospělí kočičí pánové. K nim nám přibyla v roce 2019 dvě nalezená koťata (kočičky), které jsou sice prý venkovní, ale rády se uchýlí ke kamnům a vyhřívají se :o).

Součástí smečky je také papoušek, alexandr vousatý, kterého jsme si jako mládě přivezli na jaře 1998.

bottom of page