top of page

LAIKA GOLD (SOFINKA)

* 18.11.1995 - † přesně o půlnoci z 24. na 25. února 2008
· HDD 0/0
· výška 53 cm
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva zlatá

Výstavní úspěchy: V1, r.CAC, r.CACIB
Zkoušky: ZVR I.cena, CT zk

Laika Gold, doma to byla naše Sofinka, byla vlastně zakladatelkou našeho chovu. Byla to vitální, zdravá fenečka, která až do vysokého věku držela krok s daleko mladšími jedinci, a to jak po stránce fyzické, tak i psychické. Byla velmi trpělivou a milou fenečkou. Byla typickou představitelkou plemene golden retriever. Za svůj život se stala matkou šesti vrhů, z toho na naší CHS porodila tři. Jedinci z těchto vrhů jsou přínosem nejen pro své nové rodiny, ale také pro plemeno, jehož jsou představitely.
Původ měla tato fenečka ve Francii. Její vynikající vlastnosti nejlépe prezentují 4 jedinci v naší chovatelské stanici. Sofie geneticky přenášela na všechny své potomky lovecké vlohy a výbornou ovladatelnost, klidnou a vnímavou povahu. Celý život byla oddanou fenou. Budeme na ni vždy s láskou vzpomínat.
Byla velkým přínosem nejen jako chovná fena, ale také v canisterapeutické práci. Byla všestranně využívána, a to jak v ústavech soc. péče, tak i ve školství a DD. Ve všech našich kontaktních místech ji měli klienti moc rádi..


 

sofinka00.jpg
bottom of page